Co powinien zawierać profesjonalny profil na LinkedInie?

LinkedIn to międzynarodowy portal społecznościowy, który dostępny jest w ponad 20 wersjach językowych. Celem LinkedIna jest ułatwienie kontaktów zawodowo-biznesowych. Pracodawca zamieszcza na tym portalu oferty pracy, a osoba poszukująca zatrudnienia przedstawia siebie i swoje umiejętności w krótkim opisie, oraz załącza na profilu swoje CV.

Co powinien zawierać profesjonalny profil na LinkedInie? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Dla kogo jest LinkedIn?

Linkedln to platforma tak naprawdę dla każdego. Dla pracodawcy, który oferuje propozycje pracy, jak i dla studenta, który szuka pierwszego zatrudnienia. To również świetne rozwiązanie dla osoby, która chce zmienić obecną pracę lub po dłuższej przerwie wraca do branży i szuka stanowiska. To portal idealny dla każdego, jeśli chodzi o drogę zawodową. Profil na LinkedInie to taka wizytówka online, która ma bardzo duży zasięg i jest niezwykle pomocna w znalezieniu pracy.

Jak stworzyć profesjonalny portal na LinkedInie?

Na to składa się kilka kluczowych aspektów, o które warto zadbać, ponieważ profesjonalny profil na pewno daje większe możliwości na znalezienie dobrej pracy. Tworząc profil na Linkedlnie należy zwrócić szczególną uwagę, na takie elementy jak zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, nagłówek, CV oraz podsumowanie.

Zdjęcie profilowe

Warto zainwestować w profesjonalne zdjęcie, ponieważ jest to jeden z pierwszych elementów ocenianych przez odbiorców. Warto pamiętać również o odpowiednim, eleganckim ubiorze, który z pewnością będzie atutem w oczach pracodawcy.

Zdjęcie w tle

Zdjęcie w tle, to kolejny bardzo ważny element, na który warto zwrócić uwagę, tworząc profil na Linkedlnie. Odpowiednio dobrane zdjęcie w tle doda profesjonalizmu profilowi. Stanie się on atrakcyjniejszy i z pewnością zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, który odniesie wrażenie, że dbasz o każdy szczegół. Pamiętaj, aby zdjęcie to było przemyślane i doskonale komponowało się z całym profilem.  

Nagłówek

To główna część naszego profilu, niezwykle ważna dla pracodawcy. Nagłówek powinien zawierać w sobie: imię i nazwisko, stanowisko, branżę, lokalizację i słowa klucze. Limit znaków w nagłówku wynosi 120. To niewiele by się wykazać, dlatego bardzo ważne jest, aby krótko, a konkretnie opisać siebie i to, czym się zajmujesz, jakie masz wykształcenie oraz co potrafisz.

Dla skondensowania wszystkiego, co chcemy przekazać, powinniśmy używać pojedynczych fraz.

Przykładowa treść nagłówka:

„Anna Kwiatkowska

Asystentka stomatologiczna/Stomatologia zachowawcza/Stomatologia dziecięca/Asystentka do dzieci niepełnosprawnych/Asystentka biegła w angielskim

Rzeszów, woj. Podkarpackie, Polska”.

Dzięki takiemu zastosowaniu słów kluczowych dajesz pracodawcy większą szansę na znalezienie Twojego profilu, a tym samym zyskujesz większą możliwość znalezienia pracy.

Profesjonalnie stworzone CV

Jako osoba szukająca pracy musisz skrupulatnie przemyśleć swoje CV, aby było ono przejrzyste i zawierało najważniejsze, a przede wszystkim zgodne z prawdą informacje.

Podsumowanie

Podsumowanie to bardzo ważny element profilu, który musi zawierać pomocne dla pracodawcy informacje. W podsumowaniu powinny być odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czym się zajmujesz?
  • W czym jesteś najlepszy?
  • Co wyjątkowego możesz zaoferować (przydatna umiejętność)?
  • W czym zawodowo czujesz się najlepiej?

Dlaczego warto założyć profil na Lindeklnie?

Bez sprawdzania milionowych ilości ofert, możesz spokojnie zaczekać na propozycje pracy od różnych pracodawców i uniknąć zbędnego stresu. Na Twoim koncie będą pojawiać się dopasowane do Twoich potrzeb informacje o rekrutacjach, które mogą Cię zainteresować.

Bardzo dużo rekruterów ma swoje profile na portalu LinkedIn, a więc to ogromna szansa, aby praca sama znalazła Ciebie jako zainteresowanego. Dodatkowo osoba szukająca zatrudnienia poprzez dobrze stworzony profil może budować swój pozytywny wizerunek. Ma również możliwość utrzymywania kontaktu z byłymi pracownikami, a nawet może podglądać znajomych i inne osoby, które osiągnęły już sukcesy na polu zawodowym.

Profesjonalny profil na LinkedInie gwarancją szybkiego znalezienia pracy

Profil stworzony w sposób profesjonalny ma o wiele większą szansę na powodzenie. Dlatego warto zastosować się do powyższych wskazówek i zaprezentować się tak, aby u potencjalnego pracodawcy wywołać pozytywne odczucia. Przełoży się to z pewnością na Twój sukces w samym znalezieniu pracy, jak i później na lepszy kontakt z pracodawcą, który już od początku będzie wiedział, że jesteś kompetentną osobą.

Monika Szeląg

Specjalista od mediów społecznościowych z ponad 5 letnim stażem. Prowadzi komunikację marek na Facebooku, Instagramie, LinkedIn, YouTube a także na TikTok'u. Współpracuje z influencerami i tworzy zaangażowane społeczności wokół marek.