instagram 1789189 1920 1 Agencja social media, fanpage i reklama na FB. Rzeszów - Emedialni.pl

Instagramowe tricki. Jak z nich skutecznie korzystać?

Instagram to obecnie jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Chęć ukazywania swojego życia codziennego oraz podglądanie w ten sposób życia innych sprawiła, że stał się fenomenem. Aplikacja wciąż się udoskonala, wprowadza nowości i zmiany, aby wyjść naprzeciw użytkownikom. Niezaprzeczalnie Instagram jest to doskonałe miejsce promocyjne. Reklama firmy za darmo, czy to nie brzmi świetnie? Ważne jest jednak to, aby w jak w najlepszy sposób wykorzystać to cenne medium. Ten artykuł z pewnością dostarczy Ci kilku ważnych wskazówek do tego, w jaki sposób przyciągnąć odbiorców.

Posty karuzelowe - to się ogląda

Jak wynika z badań posty karuzelowe to najbardziej angażujące społeczeństwo publikacje na Instagramie. A więc co to takiego jest? To połączenie do dziesięciu zdjęć lub filmów w tym samym poście. Jednak należy pamiętać, że nie mogą być to przypadkowe fotografie czy nagrania. Cały sekret leży w technicznej stronie wykonania takiego kolażu. Jak więc się do tego zabrać? Na początek powinieneś wybrać tematykę. Następnie należy przygotować treść. Warto pamiętać jednak, aby przed opublikowaniem oddać tekst w czyjeś ręce do analizy. Uwierz, co dwie pary oczu to nie jedne. W slajdzie pierwszym należy umieścić nagłówek, w drugim zaś wprowadzenie do danego tematu. Kolejno w slajdach od trzeciego do siódmego powinieneś starać się utrzymać zainteresowanie odbiorcy oraz przestawić główny temat danego zagadnienia.
Pamiętaj jednak, aby używać krótkich, lecz treściwych zdań. Dzięki temu zwrócisz większą uwagę przeglądającego. W dwóch kolejnych slajdach wykaż podsumowanie danego zagadnienia. Jeśli chodzi o slajd ostatni, zadbaj o to, aby był nawoływaniem do reakcji ze strony odbiorcy. Fajne grafiki możesz przygotować w dowolnym programie. Zadbaj o to, aby tekst nie był przytłaczający. Na pojedynczym slajdzie nie powinno znaleźć się więcej niż dwa lub trzy zdania. Pamiętaj o dodawaniu obrazków, mogą to być również proste ikony. Ważne, aby działo się coś co przykuje uwagę.
Bardzo ważnym aspektem w pracy nad grafikami jest to, aby każda z nich wyróżniała się podobną kolorystyką i stylem, ponieważ razem tworzą jedną całość. Nie zapomnij również o odpowiedniej wielkości tekstu pojawiającego się na grafice. Stwórz kompletną całość, którą przyjemnie będzie się oglądać użytkownikowi serwisu. Pamiętaj, panorama, którą oferują posty karuzelowe, pozwala na oglądanie zdjęć i filmów bez przycinania. Dzięki niej możesz w łatwy i płynny sposób opowiedzieć historię, wykorzystaj to!

Na to zwróć szczególną uwagę

Posty karuzelowe to bez wątpienia jeden z największych hitów instagramowych przyciągających uwagę. Warto jednak zastanowić się jakie detale mają również ogromny wpływ na odbiór mediów społecznościowych. Jednym z nich z pewnością są fajne nazwy na insta, które przykuwają uwagę odbiorcy. Jest jednak wiele innych czynników, które decydują o poziomie zainteresowania profilem. A więc pamiętaj:

 • Dodawaj lokalizację do swojego zdjęcia. Według badań za pomocą tego tricku zaangażowanie obserwatorów na profilu może zwiększyć się nawet o 79%.
 • Postuj systematycznie. Najlepiej rób to w porach popołudniowych, ze względu na większą aktywność użytkowników w tym czasie.
  W swoim przekazie zawieraj porady oraz cytaty.
 • Stosuj te same filtry do zdjęć. Dzięki temu całokształt Twojego profilu będzie wydawał się bardziej profesjonalny i spójny.
 • Zachęcaj do odpowiadania na Twoje posty. W ten sposób uzyskasz silną relację pomiędzy Tobą a obserwatorem.
 • Urządzaj konkursy, w których nakłonisz użytkowników do publikowania Twoich postów.
 • Nie zapominaj o używaniu emotikon. Badania wykazują, że mogą zwiększyć do 47,7 % interakcji na Instagramie.
 • Dodawaj wszystkie istotne informacje w swoim Bio. To bardzo ważne, ponieważ jest to jeden z pierwszych elementów, które rzucają się w oczy po wejściu w dany profil na Instagramie.
 • Dodawaj ankiety. To świetny sposób na zwiększenie interakcji z obserwującymi. Dzięki nim możesz również dowiedzieć się, co sądzą na dany temat.
 • Używaj hashtagów nie tylko pod postem, lecz również w Instagram Stories. W ten sposób Twoje relacje znajdą się w odnośnikach z grupami kategorii. To z pewnością zwiększy Twoje zasięgi.
 • Wykorzystuj Instagram Stories Highlights. Dzięki tej funkcji wyróżnisz na swoim profilu te relacje, które uważasz za najistotniejsze.

Kilka słów na koniec

Podsumowując, bez wątpienia instagram to bardzo ciekawa i przydatna forma komunikowania się w sieci. Darmowe narzędzia social media? Czemu nie! Coraz więcej firm, a także zwykłych użytkowników skupia na nich dużą uwagę. Warto jednak pamiętać, że aby forma dotarcia do odbiorcy za pomocą Instagramu była skuteczna, trzeba działać umiejętnie. Treści o charakterze marketingowym są wręcz pożądane, jednak reklama nie może być w żaden sposób nachalna. Bez względu na to, czy jesteś zwykłym użytkownikiem, który chce podnieść swoje zasięgi, czy prowadzisz profil firmowy, pamiętaj o tym, aby Twój profil był spójny. To najważniejszy aspekt w prowadzeniu efektywnych mediów społecznościowych.

emedialni